Magdalena Tul

Magdalena Tul
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Warszawa
Utworów:
5
Oglądany:
31545 razy
iDesk:
Założenie konta:
16 marca 2010
Ostatnia aktualizacja:
16 marca 2010
Magdalena Tul - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, urodziła się 29. 04. 1980 r. w Gdańsku.
Miłość do muzyki odkryła już jako mała dziewczynka, umilając czas domownikom pierwszymi koncertami.
W wieku 12 lat, kiedy to stawiała swoje pierwsze kroki, jako wokalistka, w dziecięcym zespole wokalnym, zrozumiała, że muzyka towarzyszyć będzie jej już zawsze.
Jako nastolatka współpracowała z wieloma zespołami, zdobywając doświadczenie w pracy na scenie i w studio. Uczęszczała do Studia Piosenki Grażyny Łobaszewskiej. Wtedy również założyła swój pierwszy zespół, z którym zagrała kilka koncertów jako support dla uznanych artystów sceny polskiej.
Od wczesnych lat, miała również kontakt z teatrem. Ukończyła szkołę średnią w klasie o profilu humanistyczno – teatralnym, gdzie podczas praktyk na deskach Teatru Miejskiego w Gdyni, poznawała tajniki tego zawodu.
W roku 1999, w wieku 19 lat, rozpoczęła naukę w Szkole Muzycznej II st w Gdańsku, w klasie śpiewu klasycznego. Tam podczas rocznej nauki szlifowała warsztat oraz zdobywała wiedzę teoretyczną.
W tym samym roku rozpoczęła naukę na Akademii Bydgoskiej na wydziale Pedagogiki i Psychologii (kierunek: Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej), którą ukończyła 2004 r. z tytułem magistra sztuki.
W 2000 r. wyjechała do Warszawy, gdzie jako wokalistka i aktorka, rozpoczęła współpracę z Teatrem Muzycznym Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy – Studio Buffo. Tam zagrała m. in. jako solistka w musicalu „Metro”, oraz w przedstawieniach muzycznych „Ukochany Kraj”, „Niedziela na Głównym” i „Wieczór Cygański”.
Od roku 2003, współpracuje z warszawskim Teatrem Muzycznym Roma (www.teatrroma.pl ), gdzie śpiewa w takich musicalach jak „Miss Sajgon”, „Grease”, „Cats” oraz „Akademia Pana Kleksa” (rola: Królowej Aby)
W roku 2002, Magda. rozpoczyna współpracę z TVP, w charakterze wokalistki, w popularnym teleturnieju muzycznym, „Jaka To Melodia”.
W między czasie wspiera wokalnie takie zespoły jak: Bajm, Janowski Project, , oraz orkiestra Zygmunta Kukli – Kukla Band.
Magda użycza również swojego głosu do oprawy muzycznej filmów rysunkowych.

W między czasie Magda, używając pseudonimu Lady Tullo, pracuje również nad swoim autorskim projektem wspólnie z basistą i producentem, Piotrem Marcinem Olszewskim i perkusistą Piotrem Podgórskim. Na ich koncie zaczynają pojawiać się kolejne sukcesy.
W XI 2004 r. ich piosenka „Full of Life” została zakwalifikowana do finałowej dziesiątki polskiej preselekcji konkursu piosenki Eurowizji.
Rok później, 10. 06. 2005 r. Magda zaprezentowała swój kolejny utwór „Idź Swoją Drogą” w koncercie Premiery 2005 w Opolu.
Zobaczyć ją można było również podczas festiwalu Top Trendy 2005, w koncercie Eska Hit Squad, z artystą sceny hip-hopowej – Sychą.
W listopadzie 2005 r. podczas międzynarodowego festiwalu Universtalent w Pradze (http://www.universetalent.com/cs-historie2005.html), międzynarodowe jury w składzie m. in. Michael Jay (współpraca z takimi artystami jak: Chaka Khan, Kylie Minogue, Lara Fabian, nagroda Grammy za piosenkę “Declaration Of Love” z albumu Celine Dion „Folling Into You”), Donovan Knowles (współpraca przy produkcji piosenek Britney Spears, Beyonce Knowles, Jamiroquai) oraz Allan Dennis Rich (nagroda za piosenkę „Run To You” z rep. Whitney Houston), przyznało Magdzie dwie główne nagrody: The Best Singer oraz The Best Song za kompozycję “Full Of Life”.
W czerwcu 2006 r. Magda zakwalifikowała się do półfinału Konkursu Top-Trendy, prezentując utwór „Find The Music”.
Rok później, utwór z płyty V.O.H., ”Tryin’” znalazł się na składance festiwalowej TopTrendy 2007..
Kolejnym sukcesem okazał się międzynarodowy festiwal Unisong w USA, gdzie. zajęła III miejsce w kat. Performance(Artist&Song). www.unisong.com
Uwięczeniem wieloletniej pracy jest pierwsza płyta Magdy V.O.H. The Victory of Heart.
W chwili obecnej Magda pracuje nad nowym materiałem.
 • MichaU

  2011-03-01 22:55

  Zgadzam się z koleżanką poniżej. Jestem zdziwiony komentarzami. Ale to norma. Ludzie są różni...zazdroszczą. Najważniejsze dążyć do celu. Piosenka "Jestem" przeciętna ale wokalnie na żywo dobrze zaśpiewana! Z dużą pewnością siebie :) świetnie Pani wygląda więc powodzenia na Eurowizji i zapraszam do mnie :)

 • Ania Sójkowska

  2011-02-21 13:43

  Jak tak czytam te wszystkie negatywne komentarze, to mam szczerą nadzieje, ze pani Magda wysoko zajdzie w konkursie głównym. Widać, że wśród wielu ludzi panuje zazdrość, zamiast pogratulować to jeszcze objadą, nic nie pasuje. Za wolne, za nudne, disco polo? Wy chyba nie słyszeliście tego shito-polo, skoro tak to nazywacie :/ A co z tego ze nie znana? Feel znany, a jej do piet nie dorasta, dla mnie to zaden argument przeciw...

  Mi się od początku podobał Pani występ i liczyłam na I miejsce w eliminacjach. A skoro tak się stało, to gratuluję udanego występu, oraz trzymam kciuki i miejmy nadzieje będzie wysokie miejsce :)

  Pozdrawiam
  Ania S.

 • LaRosaNegra

  2011-02-20 19:37

  "Jestem" jest nudne jak flaki z olejem, ale gratuluje zwyciestwa i zycze powodzenia na Eurowizji :) Joanna B.

 • Piterkerto

  2011-02-20 12:53

  Mnie się bardzo podoba piosenka Jestem , super nutka . Jak możesz to odezwij się przedstawił bym ci propozycję .
  Pozdrawiam

 • Ebro

  2011-02-16 22:45

  Bardzo to dziwne, ze niby bylas w tylu znanych festiwalach, w Opolu i to w Premierach gdzie nieznane osoby sa przypadkiem, na Top Trendy itp - a jesteś zupełnie nieznana, pierwsze słyszę o tobie na tej oto stronie muzzo. Lista wystepow jest dluga- ale co z tego, skoro nikt cie nie zna. Masz widac znajomosc by sobie zalatwiac takie festiwale, lecz to za malo by zrobic kariere.

 • DAWID

  2011-02-16 14:04

  jak na te "lata" pracy, efekty mizerne, mało wartosciowa muzyka, zalatuje mi disco-polo. I na dodatek podrabianie Edyty Górniak, zero osobowości

 • Młodzi Wykonawcy

  2011-02-15 14:35

  Bardzo dobra twórczość!
  Młodzi Wykonawcy szukają takich wykonawców !
  Wejdź na www.mlodziwykonawcy.xt.pl
  Zapraszam! : ))

 • AJMI

  2011-02-15 13:17

  Siema, sprawdź rap w kobiecym wykonaniu : )
  Pzdr, z Fartem.

 • Zapraszamy do naszego muzycznego konkursu > artystów/solistów/zespoły + wszystkich fanów dobrej polskiej muzyki!

  czytaj > http://othercenter.muzzo.pl

  Spieszcie się, zostały dwa miesiące eliminacji - potem Wielki Finał!

  Pozdrawiamy!
  O.C
  ww.othercenter.pl

 • Lena Matysik

  2011-02-15 10:43

  MADZIU ZAśPIEWAŁAś wspaniale podczas KE !!! Jesteś świetna i trzymam za Ciebie mocno KCIUKI !!!