Magdalena Tul

Magdalena Tul
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Warszawa
Utworów:
5
Oglądany:
31545 razy
iDesk:
Założenie konta:
16 marca 2010
Ostatnia aktualizacja:
16 marca 2010
Magdalena Tul - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, urodziła się 29. 04. 1980 r. w Gdańsku.
Miłość do muzyki odkryła już jako mała dziewczynka, umilając czas domownikom pierwszymi koncertami.
W wieku 12 lat, kiedy to stawiała swoje pierwsze kroki, jako wokalistka, w dziecięcym zespole wokalnym, zrozumiała, że muzyka towarzyszyć będzie jej już zawsze.
Jako nastolatka współpracowała z wieloma zespołami, zdobywając doświadczenie w pracy na scenie i w studio. Uczęszczała do Studia Piosenki Grażyny Łobaszewskiej. Wtedy również założyła swój pierwszy zespół, z którym zagrała kilka koncertów jako support dla uznanych artystów sceny polskiej.
Od wczesnych lat, miała również kontakt z teatrem. Ukończyła szkołę średnią w klasie o profilu humanistyczno – teatralnym, gdzie podczas praktyk na deskach Teatru Miejskiego w Gdyni, poznawała tajniki tego zawodu.
W roku 1999, w wieku 19 lat, rozpoczęła naukę w Szkole Muzycznej II st w Gdańsku, w klasie śpiewu klasycznego. Tam podczas rocznej nauki szlifowała warsztat oraz zdobywała wiedzę teoretyczną.
W tym samym roku rozpoczęła naukę na Akademii Bydgoskiej na wydziale Pedagogiki i Psychologii (kierunek: Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej), którą ukończyła 2004 r. z tytułem magistra sztuki.
W 2000 r. wyjechała do Warszawy, gdzie jako wokalistka i aktorka, rozpoczęła współpracę z Teatrem Muzycznym Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy – Studio Buffo. Tam zagrała m. in. jako solistka w musicalu „Metro”, oraz w przedstawieniach muzycznych „Ukochany Kraj”, „Niedziela na Głównym” i „Wieczór Cygański”.
Od roku 2003, współpracuje z warszawskim Teatrem Muzycznym Roma (www.teatrroma.pl ), gdzie śpiewa w takich musicalach jak „Miss Sajgon”, „Grease”, „Cats” oraz „Akademia Pana Kleksa” (rola: Królowej Aby)
W roku 2002, Magda. rozpoczyna współpracę z TVP, w charakterze wokalistki, w popularnym teleturnieju muzycznym, „Jaka To Melodia”.
W między czasie wspiera wokalnie takie zespoły jak: Bajm, Janowski Project, , oraz orkiestra Zygmunta Kukli – Kukla Band.
Magda użycza również swojego głosu do oprawy muzycznej filmów rysunkowych.

W między czasie Magda, używając pseudonimu Lady Tullo, pracuje również nad swoim autorskim projektem wspólnie z basistą i producentem, Piotrem Marcinem Olszewskim i perkusistą Piotrem Podgórskim. Na ich koncie zaczynają pojawiać się kolejne sukcesy.
W XI 2004 r. ich piosenka „Full of Life” została zakwalifikowana do finałowej dziesiątki polskiej preselekcji konkursu piosenki Eurowizji.
Rok później, 10. 06. 2005 r. Magda zaprezentowała swój kolejny utwór „Idź Swoją Drogą” w koncercie Premiery 2005 w Opolu.
Zobaczyć ją można było również podczas festiwalu Top Trendy 2005, w koncercie Eska Hit Squad, z artystą sceny hip-hopowej – Sychą.
W listopadzie 2005 r. podczas międzynarodowego festiwalu Universtalent w Pradze (http://www.universetalent.com/cs-historie2005.html), międzynarodowe jury w składzie m. in. Michael Jay (współpraca z takimi artystami jak: Chaka Khan, Kylie Minogue, Lara Fabian, nagroda Grammy za piosenkę “Declaration Of Love” z albumu Celine Dion „Folling Into You”), Donovan Knowles (współpraca przy produkcji piosenek Britney Spears, Beyonce Knowles, Jamiroquai) oraz Allan Dennis Rich (nagroda za piosenkę „Run To You” z rep. Whitney Houston), przyznało Magdzie dwie główne nagrody: The Best Singer oraz The Best Song za kompozycję “Full Of Life”.
W czerwcu 2006 r. Magda zakwalifikowała się do półfinału Konkursu Top-Trendy, prezentując utwór „Find The Music”.
Rok później, utwór z płyty V.O.H., ”Tryin’” znalazł się na składance festiwalowej TopTrendy 2007..
Kolejnym sukcesem okazał się międzynarodowy festiwal Unisong w USA, gdzie. zajęła III miejsce w kat. Performance(Artist&Song). www.unisong.com
Uwięczeniem wieloletniej pracy jest pierwsza płyta Magdy V.O.H. The Victory of Heart.
W chwili obecnej Magda pracuje nad nowym materiałem.
 • Młodzi Wykonawcy

  2011-02-14 17:29

  Bardzo dobra twórczość!
  Młodzi Wykonawcy szukają takich wykonawców !
  Wejdź na www.mlodziwykonawcy.xt.pl
  Zapraszam! : ))

 • DJ AvAtAr

  2011-02-11 23:57

  Nie ma to jak porządna dawka pięknej muzyki tutaj :) Masz mój głos w Eliminacjach Eurowizji ;) Pozdrawiam i sukcesów życzę :]

 • Real Voices

  2010-11-13 02:37

  Pozdrawiamy i zapraszamy również do nas.

 • Johanes

  2010-10-10 14:41

  Witaj!
  Gratuluję świetnego głosu i możliwości scenicznych!
  Poszukuję nowej wokalistki do zespołu JOHANE''S.
  Proszę o kontakt:
  johan@johanesgroup.pl
  www.johanesgroup.pl
  Janusz "Johan" Stasiak kompozytor.wokalista.założyciel zespołu Johane''S.

 • STOP Band

  2010-08-31 12:51

  Madziu czas na hit !
  Zegar nie stoi w miejscu......

 • Łukasz Reks

  2010-08-11 19:12

  Fajne brzmienia ;]
  Zapraszam do siebie ;]

 • Jimmy Hates You

  2010-08-11 11:46

  Witami i zapraszamy do nas :)

 • Katarzyna Jarguz

  2010-05-22 11:30

  bardzo ciekawe brzmienie ! :)
  życzę kolejnych sukcesów.
  Pozdrawiam

 • JHO

  2010-04-04 20:00

  Bardzo fajne podkłady, świetny wokal, tak trzymać!
  Przy okazji zapraszam zapraszam do przesłuchania nowego singla eMMi ft. Ian Rooth & Glaze - What You Did
  pozdrawiam, eMMi

 • DJ TOLEK

  2010-04-03 18:25

  zapraszam do naszego radyjka www.radioteam.vgh.pl